Faworyt na kolanach | 12-09-2007r.
Takiej inauguracji w Głogowie nie spodziewali się nawet najbardziej zagorzali kibice Chrobrego. Ich ulubieńcy pewnie pokonali 29:24 ubiegłorocznych brązowych medalistów mistrzostw Polski - Vive Kielce. Było to spotkanie kończące 2.kolejkę. W tabeli bez straty punktów prowadzi MMTS Kwidzyn przed Azotami Puławy.
Największą niespodzianką była oczywiście wygrana puławian 33:32 nad Zagłebie Lublin. W bramce gospodarzy doskonale spisywał się nowy nabytek Azotów Piotr Wyszomirski. Obserwatorzy spotkania zgodnie przyznają, że mistrz Polski z taką formą nie ma co szukać w Lidze Mistrzów.
Wracając do meczu w Głogowie po niezłym początku kielczanie popełnili za dużo prostych błędów, aby pokonać Chrobrego – pisze „Echo Dnia”.
Takie będą koszty odmładzania zespołu - zanim Vive nie okrzepnie, będzie przegrywało wyjazdowe mecze z ligowymi średniakami, którzy tak jak wczoraj Chrobry, nie pokazali nic wielkiego, a w miarę spokojnie wygrał mecz.
O przegranej kielczan zadecydowały fragmenty gry w pierwszej połowie, gdy kilka razy nie wykorzystali swojej przewagi liczebnej, nawet podwójnej. Głogowianie, grając przyzwoicie w obronie, zmuszali Vive do prostych błędów, a sami bezwzględnie z nich korzystali, zdobywając zbyt wiele zbyt łatwych bramek. Goście w 7 minucie prowadzili 4:2, ale to było wszystko, na co wczoraj było ich stać. Poza Mateuszem Jachlewskim i momentami Dmitri-jem Nikulenkowem, nie było w naszym zespole zawodników, którzy dawaliby sobie radę z dobrze zorganizowaną obroną Chrobrego. Dzięki dobrej grze w defensywie nawet duża liczba strat w ataku nie kosztowała gospodarzy zbyt wiele. Tak samo jak strata podstawowego obrońcy Wojciecha Łuczyka, który już w 18 minucie zobaczył czerwoną kartkę z gradacji kar.
Po przerwie podopieczni Aleksandra Litowskiego obudzili się tylko raz - w 57 minucie po trzech golach Jachlewskiego i jednym Pawła Podsiadło Chrobry wygrywał już tylko 26:22. Vive nie miało już jednak możliwości, aby coś w tym spotkaniu zdziałać.
Wyniki 2.kolejki:
wtorek:AMD Chrobry Głogów - Vive Kielce 29:24 (16:11)
niedziela:OKPR Traveland Społem Olsztyn - PMKS Focus Park-Kiper Piotrków Tryb. 28:31 (14:13)
Sobota:Azoty Puławy - Interferie Zagłębie Lubin 33:32 (16:11)Wisła Płock - KPR Miedź Legnica 32:22 (18:11)Olimpia Piekary Śląskie - MMTS Kwidzyn 17:20 (10:12)AZS AWFiS Gdańsk - Techtrans Darad Elbląg 27:33 (16:18).



















CHROBRY ( 17-09-2007 )
darujcie sobie teksty ze vive ma mlody sklad itp. a kogo to obchodzi grali slabo nie zasluzyli na wygrana a Chrobry tak wiec nie widze powodow do usprawiedliwien!!