Z ostatniej chwili

Zespoły PGNiG Superligi Mężczyzn wznawiają rozgrywki. Zobacz rozkład jazdy.

Reprezentacja

Polska - Niemcy
33:32 (18:17)
EHF Euro 2012


AKTUALNOŚCI

Ukazał się nr 24 Handball Polska | 18-02-2009r.

Ukazał się nr 24 miesięcznika „Handball Polska”. Magazyn jest dystrybuowany w sieci Kolportera i w salonach EMPiK. Dostępny będzie także w wybranych klubach zespołów ligowych. Nadal zamówienia, w tym na prenumeratę, można składać w siedzibie Związku.   

W najnowszym numerze tematem, który zdominował łamy pisma są oczywiście Mistrzostwa Świata 2009 mężczyzn, które dostarczyły kibicom wspaniałych, niezapomnianych wrażeń. Brąz jest drugim medalem w kolekcji wywalczonym przez ekipę Bogdana Wenty. Brakuje tylko złota. Za dwa lata MŚ odbędą się w Szwecji, więc może tam będziemy świadkami historycznego sukcesu Białoczerwonych.

Z reporterami „Handballu”, krok po kroku, przypomnimy wszystkie mecze Polaków w Chorwacji. Opisy spotkań wzbogaciliśmy o wypowiedzi naszych reprezentantów, a całość ubarwiliśmy dynamicznymi zdjęciami. Byliśmy też na trybunach hal. Tylko nielicznych kibiców stać było na wyjazd na Bałkany. Niektórzy być może rozpoznają się na kolorowych fotosach. Feeria kolorów, zgodna z narodowymi barwami, dobrze oddaje klimat panujący na trybunach.

Wracając do występów Polaków zaczynamy oczywiście od łatwego zwycięstwa nad Algierią, później heroicznej walki, wspartej doskonałą postawą Sławka Szmala, z Rosją, nieoczekiwanej porażki z Macedonią, planowanej wygranej z Tunezją i nieudanego rewanżu z Niemcami za poprzedni finał MŚ. Tak było w grupie wstępnej. Zerowo konto w rywalizacji w kolejnej fazie imprezy stawiało polski zespół w arcytrudnej sytuacji. Bo i któż realnie oceniający szansę widział w tym momencie Polaków na podium?

A jednak lekcja udzielona aktualnym mistrzom Europy, Duńczykom, rozbicie w puch dumnej Serbii, thriller z Norwegią, okraszony bramką stulecia Artura Siódmaka, złożyły się na premię w postaci prawa gry w półfinale z gospodarzami. Chorwaci byli pewni, że najważniejsze trofeum mistrzostw zostanie w Zagrzebiu. Ich scenariusz nie uwzględniał potknięcia w meczu z Polską. Nawet na próbie generalnej (dwa dni wcześniej) ceremonii zakończenia imprezy na masztach najwyżej zawieszano flagi Chorwacji, Francji i … Danii. Jak widać miejsca dla naszej reprezentacji, przy rozdziale nagród, gospodarze nie przewidywali. Francuzi chyba jednak nie czytali partytury rozpisanej dla Chorwatów, gdyż zasłużenie wygrali wielki finał. A my? My mieliśmy nasze małe święto. Duma jeszcze długo będzie przepełniała serca kibiców szczypiorniaka znad Wisły. Piłkarze ręczni jako pierwsza polska drużyna wywalczyła medal w kolejnych mistrzostwach świat. Tak trzymać. Kolekcjonerzy plakatów znajdą coś dla siebie. W środku czasopisma czeka na nich fotos z reprezentacją Polski na podium.  

W lutowym numerze piszemy także o żonach naszych zawodników, które jak czas im pozwala jeżdżą za narodowym zespołem. Wiele wskazuje na to, że MŚ w Chorwacji były ostatnimi tej rangi w bogatej karierze duetu sędziowskiego Mirosław Baum-Marek Góralczyk.

Mistrzostwa podsumowujemy felietonem Grzegorza Chodkowskiego, który od początku do końca towarzyszył polskiej ekipie. Dziennikarz TVP Sport zwraca uwagę, że może nadszedł czas zorganizowania takiej imprezy w Polsce. MŚ 2013 nie mają jeszcze przydzielonego organizatora. Trzeba jednak pamiętać, że taka impreza to koszt ok. 15 mln euro. A jak powiedział Andrzej Kraśnicki, prezes ZPRP, Polska zgłosi swoją kandydaturę, gdy będzie duże prawdopodobieństwo wygranej. Niezbędne będą gwarancje rządowe, a przecież olbrzymie nakłady zostaną przekazane na EURO 2012 w piłce nożnej. Sprawa zgłoszenia naszej kandydatury pozostaje na razie otwarta.

Komentarze użytkowników

 Brak tadekgiecewicz@wp.pl (28-02-2009)
Brak z czasopisma " HANDBALL POLSKA" w dodatki skarb kibica ligowy 2008/2009r. z męzczyzyn i kobiety. Ja chciałem kupić , ale nie ma w sklepie.Proszę odpisz do mnie.

 Euro 2013 w Polsce!! piola (26-02-2009)
Dobry pomysł zróbmy Mistrzostwa Świata w 2013 w Polsce!!! Jakby było fajnie - skoro na organizację mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2012 były pieniążki a sukcesy naszych piłkarzy mierniutkieeee ostatnio - to myślę, że po 2 kolejnyh medalach naszych kochanych szczypiornistów na to nadeszła pora by im się wynagrodzić a nam kibicom spełnic marzenia!!! I może się uda - ukłon w stronę Związku Piłki Ręcznej, Ministra SPortu no i najwyższych władz - dobry pomysł!!! Brawo

 warto kupić !!! piola (26-02-2009)
Już kupiłam w poniedziałek!!! już był w EMPIK (śląskie) warto kupic ten numer jest nasza brązowa drużyna szczypiornistów w środeczku ładny plakacik !!! Brawa brawa brawa

 qq gosc (25-02-2009)
Ukazał już się ten numer ?????

  elwira (22-02-2009)
jest już ten magazyn w kiosku

  aniaakcja (19-02-2009)
kupię na bank! już nawet byłam w empiku, ale jeszcze nie mają :/

  KingaIM (19-02-2009)
Kupię na pewno. Zapowiada się ciekawie ;)

Dodaj własny komentarz

* Autor:
Tytuł:
* Treść:
Pola oznaczone * muszą zostać wypełnione.        

Wspieramy Fundację DKMS!

Wspieramy Fundację DKMS!

Wspieramy Fundację Herosi!

Wspieramy Fundację Herosi!

Newsletter

Jeżeli chcesz być powiadamiany
o nowościach wpisz swój adres e-mail:

Sonda

Czy męska reprezentacja Polski wywalczy awans na IO w Londynie?

TAK
NIE

Komisja do zwalczania dopingu

Sponsor strategiczny:


PGNiG

Sponsorzy:


Hummel
Tickeventum
Uzdrowisko Nałęczów
TRANS-POZ

Partnerzy:

Marriott
Tickeventum

© Związek Piłki Ręcznej w Polsce