9 grudnia 2022

11. kolejka Ligi Centralnej już trwa

Znamy pierwsze wyniki 11. kolejki Ligi Centralnej. Kolejne spotkania w tej serii już dziś i w najbliższą sobotę.

Zwycięstwem Zagłębia Sosnowiec zakończył się pierwszy mecz w ramach tej kolejki. Porażki na Śląsku doznała łódzka Anilana. O losach tego meczu zdecydowała pierwsza połowa, którą gospodarze wygrali 16:9. Po zmianie stron podopieczni Grzegorza Mentela prezentowali się równie dobrze co w pierwszej części meczu, i utrzymali różnicę bramkową identyczną jak do przerwy pokonując ostatecznie gości 30:23.

9. grudnia o godz. 17:00 zagra Autoinwest Żukowo. Na Pomorze przyjadą Akademicy z Białej Podlaskiej. Goście to aktualnie trzecia siła Ligi Centralnej, a obie ekipy w ligowej tabeli dzieli 9 punktów.

Pozostałe pięć spotkań odbędzie się w sobotę. Rywalizację tego dnia rozpoczniemy już od 16:00. MKS Wieluń na własnym parkiecie zagra z Orlen Upstream SRS Przemyśl. Godzinę później Śląsk Wroclaw zmierzy się z drużyna Rafała Glińskiego. Handball Stal Mielec ma na koncie tylko jedną porażkę.

Kolejne trzy mecze wystartują od godziny 18:00. Ich gospodarzami będą Padwa Zamość, Warmia Energa Olsztyn i Nielba Wągrowiec.

Liderem Ligi Centralnej po 10. kolejkach jest KPR Legionowo. Wszystkie mecze można śledzić na żywo, jak również z odtworzenia na platformie streamingowej insports.tv